Європейські стандарти роботи для ріелторів

18.03.2019

Наказом Державного підприємства «Українського науково-дослідного і навчального центру проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 40 від 27.02.2019 року з 1 березня 2019 були введені національні стандарти послуг агентів з нерухомості та загальні вимоги до умов оренди для споживачів. Тобто для ріелторів в Україні встановили Європейські стандарти роботи, що є позитивною тенденцією тому, що діяльність ріелторів в правовому полі нашої країни чинним законодавством повністю не врегульована, на відміну від Європи, де діяльність ріелторів строго контролюється.

Щоб стати ріелтором в Європі, потрібно пройти спеціальне навчання, курси, скласти іспит і отримати ліцензію. Наприклад, в Німеччині в разі помилки при оформленні договору або надання некоректної інформації інвестору, ріелтору скасовують ліцензію, в країні діяльність ріелторів регулюється на державному рівні. Ні для кого не секрет, що в Україні методи роботи ріелторів законодавством не визначені, тому притягнути до відповідальності несумлінного ріелтора досить важко.

Дані стандарти вже існують в Європі, а Україна тільки імплементує ці норми в своє правове поле. Текст стандартів доступний англійською мовою, щоб ознайомитися з цим документом, його потрібно придбати в центрі стандартизації.