Партнер ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський взяв участь у Legal Real Estate Forum

30.10.2019

30 жовтня 2019 року у Києві відбувся Legal Real Estate Forum. В режимі активного спілкування учасники форуму обговорили питання інвестування в нерухомість, новел містобудівного законодавства та перспектив ринку нерухомості.

Найбільш дискусійним стала тематика рейдерства. До 2016 року про таке поняття, як рейдерство, чули хіба що одиниці, але впродовж 2017-2019 років більшість топових юристів у сфері нерухомості на практиці зіштовхнулися з цим явищем. Керівник практики нерухомості та будівництва ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський має величезний практичний досвід у сфері запобігання та протидії рейдерству, тому обговорення було жвавим.

Останні законодавчі нововведення, зокрема, так званий Закон про захист права власності №159-IX, який вже підписаний Президентом і набуває чинності 02.11.2019, запроваджує реальні дієві механізми запобігання рейдерству. Ключовим із таких механізмів є повна ліквідація акредитованих суб’єктів реєстрації (всіх сумнозвісних Комунальних підприємств).

Слід відзначити професійну доповідь щодо спорів про право власності Судді-спікера Касаційного господарського суду Юрія Чумака, а також емоційний спіч члена Ради Нотаріальної палати України Дмитра Кирилюка щодо роботи нотаріальної спільноти над вдосконаленням реєстраційного законодавства.

І на останок, досить цікавим виявився юридичний батл між командами умовних орендодавців та орендарів комерційної нерухомості. Найбільш цінними були практичні поради Світлани Ренькас з Arricano Real Estate, професійний підхід Тетяни Пономарьової з Адідас-Україна та приклади реальних кейсів Ярослава Пшечука з Fozzy Group.