​Відбулося перше засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів

23.06.2020

19.06.2020 керівник практики нерухомості та будівництва ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський взяв участь у першому засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів.

Під час засідання, яке пройшло у форматі круглого столу у КВЦ «Парковий», розглянули законопроекти з протидії рейдерству. Зокрема, були розглянуті пропозиції ГО «Бізнес-Варта» та Українського інституту майбутнього щодо посилення відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності, законопроект про зміни у законодавстві у сфері реєстрації, розроблений Мінюстом, а також пропозиції до законопроектів від нотаріальної спільноти та Американської торговельної палати в Україні.

Нагадаємо, що Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів була створена Верховною Радою 05.06.2020 із терміном діяльності – один рік. Впродовж перших шести місяців роботи буде складений звіт про результати роботи Комісії, який буде заслуханий Парламентом.

Комісія є колегіальним органом Верховної Ради у складі 13-ти народних депутатів. Комісія покликана покращити інвестиційний клімат в Україні. Робота здійснюватиметься шляхом безпосереднього розгляду скарг представників суб’єктів підприємницької діяльності, а також шляхом розробки змін до законодавства у сфері інвестицій.

Слід відзначити слушний формат заходу, який дозволив обговорити проблематику рейдерства у форматі круглого столу, на якому були представлені не лише члени Комісії, а й представники Уряду та профільних громадських організацій та спілок. Також дуже вдалим виявилося рішення Комісії зосередитися на конкретних точкових питаннях, що повинно принести результат у вигляді ефективних змін до законів.