Карантин може бути підставою для реструктуризації кредиту

02.04.2020

30 березня 2020 року Верховна Рада України заборонила на час здійснення в Україні заходів щодо запобігання виникнення, поширення і розповсюдження епідемій, підвищувати процентні ставки за кредитними договорами. Зокрема, це стосується нинішнього карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Крім того, постановою НБУ, яка вже набрала чинності, надано банкам можливість не застосовувати певні вимоги щодо позичальників, які опинились у скрутному фінансовому становищі в зв’язку із карантином. Таким чином банківські установи матимуть змогу бути більш лояльними до своїх позичальників при визначенні ступеню їх ризиковості.

Дана Постанова хоча й носить обов’язковий характер, проте залишає право останнього рішення за банком, тому в кожному конкретному випадку все залежатиме від перемовин сторін. Хоча сам факт встановлення карантину, як підстави для перемовин по реструктуризації заборгованості, вже є позитивним сигналом для бізнесу.

Це дозволяє з оптимізмом очікувати на національну програму цільових кредитів для забезпечення фонду заробітної плати з пільговим безвідсотковим періодом, яка відповідно до закону має бути розроблена та затверджена протягом одного місяці Кабінетом Міністрів України та Національним банком України.

Також не оминула увагою Верховна Рада України й банківські установи, яким збільшені строки на оприлюднення річної консолідованої звітності за 2019 рік.

У випадку наявності запитань чи необхідності додаткових роз’яснень просимо звертатися до партнера Юридичної фірми «Салком» Павла Лукомського.