Новини

​Відбулося перше засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів

19.06.2020 керівник практики нерухомості та будівництва ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський взяв участь у першому засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів.

Під час засідання, яке пройшло у форматі круглого столу у КВЦ «Парковий», розглянули законопроекти з протидії рейдерству. Зокрема, були розглянуті пропозиції ГО «Бізнес-Варта» та Українського інституту майбутнього щодо посилення відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності, законопроект про зміни у законодавстві у сфері реєстрації, розроблений Мінюстом, а також пропозиції до законопроектів від нотаріальної спільноти та Американської торговельної палати в Україні.

Нагадаємо, що Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів була створена Верховною Радою 05.06.2020 із терміном діяльності – один рік. Впродовж перших шести місяців роботи буде складений звіт про результати роботи Комісії, який буде заслуханий Парламентом.


Детальніше

Публікації

Відповідальність держави за нерозкриті рейдерські кейси

Керівник практики нерухомості та будівництва ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський проаналізував правові можливості відповідальності держави у зв’язку із не розкриттям рейдерських злочинів.

Менш ніж місяць тому була створена Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів. Перше засідання цього органу було присвячено протидії рейдерству.

В результаті боротьби з рейдерством бізнес часто відновлює свої права у судах. Разом з тим, встановлення замовників та організаторів цих злочинів часто є неможливим з огляду на бездіяльність слідчих органів. Але чи може у такому випадку бізнес вимагати стягнення збитків з держави?

Нібито остаточну відповідь на це запитання було надано у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.09.2019 у справі №916/1423/17 (відповідь – ні, не може).

Проте не все так очевидно? Виявляється, що при грамотній підготовці та належно обраному способу захисту це є цілком реальною задачею.

Більш детально читайте у колонці Тимофія Сікорського за посиланням.

Детальніше

Огляд законодавства

​Чи виправдає створення Бюро фінансових розслідувань сподівання бізнес-середовища?

Необхідність припинення необґрунтованого втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу обговорюється у державі вже не перший рік. Експертне середовище неодноразово висловлювало думку про те, що «діяльність» чисельних підрозділів правоохоронних органів, до компетенції яких віднесено розслідування правопорушень у економічній сфері, замість ефективної боротьбі із злочинністю та корупцією створює реальну загрозу розвитку економіки.

Детальніше