Новини

​Нове регулювання трудових відносин в період карантину

30 березня 2020 р. Верховна Рада України внесла зміни у регулювання трудових відносин. Ці зміни спрямовані на оптимізацію використання найманої праці в умовах, коли роботодавці вимушені обмежувати свою господарську діяльність через загрозу поширення вірусу COVID-19.

Так, було змінено підхід до нормативного визначення трудового договору. Відтепер робота за трудовим договором не обов’язково передбачає, що працівник підлягає внутрішньому трудовому розпорядку роботодавця. Новий підхід розширив можливість застосування так би мовити альтернативних (нетрадиційних) форм праці, зокрема надомної та дистанційної роботи.

Договір про надомну (дистанційну) роботу повинен, згідно внесених змін, укладатись в письмовій формі. Розширено застосування гнучкого режиму робочого часу. В умовах загрози поширення епідемії, пандемій тощо дистанційна (надомна) робота або гнучкий режим робочого часу може встановлюватись роботодавцем в односторонньому порядку без згоди працівника.

Детальніше

Публікації

Запуск ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні

Керівник практики нерухомості та будівництва ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський прокоментував виданню LB.ua законодавчі норми про запуск ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Він наголосив, що дотепер відкриття земельного ринку було прив’язано до прийняття спеціального закону, що потребувало політичної волі. Однак тепер відкриття ринку має чітку дату, пролонгувати яку буде набагато складніше.

Також розглянуто деякі особливості запуску ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Більш детально читайте коментар Тимофія Сікорського до статті за посиланням.

Детальніше

Огляд законодавства

​Чи виправдає створення Бюро фінансових розслідувань сподівання бізнес-середовища?

Необхідність припинення необґрунтованого втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу обговорюється у державі вже не перший рік. Експертне середовище неодноразово висловлювало думку про те, що «діяльність» чисельних підрозділів правоохоронних органів, до компетенції яких віднесено розслідування правопорушень у економічній сфері, замість ефективної боротьбі із злочинністю та корупцією створює реальну загрозу розвитку економіки.

Детальніше